Jak naplnit svou touhu

- Mami, budu vyrábět kosmonauta a chci to natočit,- volal na mě syn.

- Mám tě natáčet já nebo to chceš zkusit raději sám?

- Jo! Chci natáčet sám!

Nainstalovala jsem kameru a odešla do jiného pokoje. Přes dvoje zavřené dveře jsem slyšela, jak malej komentuje to, co právě dělá. Tvoří novou věc, předvádí proces tvorby a vlastně se i předvádí sám – nebojí se kamery. Co v této chvílí prožívá? Maximální naplnění své podvědomé touhy, a tím rozvíjí své vlastností.

 Naše chování ovlivňují naše myšlenky, naše myšlenky jsou ovlivněny naší touhou, a naše touha se ukrývá v podvědomí. Podvědomí – to je domov pro tajemné mechanismy, které ovlivňují a kontrolují vše. Pokud jim rozumíme( rozumíme tedy skutečným příčinám), pak na ně můžeme působit, a jsme schopni ovlivnit výsledek.

A jaké že touhy a vlastnosti to jsou? Rozložíme je na dílky s pohledu systémové vektorové psychologii.

Anální vektor – rád dělám rukama, rád kutím a rád učím.

Análně vizuální spojka – rád maluji, fotím, pletu, háčkuji, vyrábím šperky, zkrátka mám chuť tvořit krásné věci rukama a rád se učím nové věci. Pořád rád učím jiné.

Análně vizuální spojka + zvukový vektor – rád malují, tvořím (viz výše) a promítám ve své tvorbě otázky bytí, existence a vesmíru.

A pokud v souboru psychických vlastností (vektorů) máme i kožní vektor, tak pochopíme proč má naše dítě tak rádo stavebnici. Rozvíjí to jeho přirozenou touhu po novátorství a jeho logické myšlení. Ve spojení kožního a zvukového vektorů je především zajímají řady s vesmírnou tematikou, jako například Lego Star Wars.

Kožně vizuální spojku není možné přehlédnout. Jsme herci, zpěváci, tanečníci, rádi se předvádíme a nevadí nám světla reflektorů a jeviště. Chceme být vidět a umíme to před kamerou, jde nám to samo úplně přirozeně.

Pokud jste zvědaví jak Saša to zvládl, tady je video:

Chcete také vědět jaké podvědomé touhy má vaše dítě a jak je správně naplňovat?

Poslední úvodní přednáška v tomto roce proběhne v Přerově 30. 11. 2015 v 16h v rodinném centru Duha klub Rodinka.

A od ledna 2016 připravujeme 15 hodinový kurz pro rodiče.

Žeňa Podloucká

Talent a negativní projevy chování, jsou jako dvě strany mince. Ráda pomáhám milujícím rodičům včas rozpoznat a lépe pochopit, k čemu má jejich dítě vrozený talent a co ho dělá šťastným. Společně tak najdete cestu, jak naplno využít přirozený potenciál vašeho dítěte, aby váš vztah byl plný lásky, poznání a porozumění. Více o mě si přečtěte tady>>

Komentáře