Již rozumím "nevysvětlitelnému" chování

Taky někdy cítíte, že potřebujete v životě změnu, ale nevíte, kde začít?
U mě tomu bylo stejně. Po 2,5 letech výchovy prvního synka, kdy jsme si prošli mnoha vyčerpávajícími měsíci, jsem se toužila posunout zase o něco více k lepšímu.

Viděla jsem, že mé staré chování je v některých případech nevyhovující a uvědomovala jsem si to, jenže jak se změnit? K tomu je potřeba vůle a trpělivost, a hlavně v momentě krize se zastavit a neopakovat staré vzorce chování.

Víte, co tím asi myslím. Například častá diskuze o tom, jestlipak jdeme z pískoviště domů teď anebo až mamince dojde trpělivost a panáčka odtáhne domů.

Díky kurzu takových hádek ubylo (i když se stále někdy vyskytnou) a já vím, že synkovi musím dopředu říct, kdy půjdeme a dát mu čas, aby si dohrál. Chce to

A tak se přihodilo, že jsem zcela náhodou v novinách objevila, že ve městě máme čajovnu a né tak ledajakou. Má dokonce velice nabitý a zajímavý program a v něm na mě vyskočil nadpis o problémovém chování dětí a zda-li je tvrdohlavé dítě na překážku či naopak.

Bylo to, jak když někdo udeří pomyslný hřebíček na hlavičku.

Se synem sice nemáme nějaké velké problémy ve výchově, ale je svérázný. V jednu chvíli je s každým kamarád, vzápětí druhé děti odstrkuje a jak je živý a společenský, tak mu příliš mnoho lidí a provokující vrstevníci vadí a stačí jen malinko a je z něj velká hromádka neštěstí.

Přitom v jeho necelých 3 letech byla i období, kdy nám dvěma bylo spolu dobře a užívali jsme si radostí světa, ale poslední dobou na ty časy jen vzpomínáme.

Proto jsem se okamžitě na výše zmíněnou přednášku přihlásila s tím, že když nic jiného, alespoň vyslechnu nějaký nový pohled na věc a třeba se mi podaří navodit zase tu fajn atmosféru u nás doma.

Přednáška mě natolik zaujala a informace z ní byly tak neotřelé, že jsem lačnila po tom, dovědět se více.

A tak jsem se ocitla v kurzu SVP, kde jsem měla možnost odhalit nejen to, proč se můj syn chová tak, jak se chová a pro mě je to nevysvětlitelné, ale hlavně jsem poznala samu sebe a zjistila, co vše potřebuji naplnit, abych mohla dávat ze sebe to nejlepší. Protože jak jinak můžete ostatním dávat, když uvnitř sebe nemáte z čeho brát?

Navíc jsem poznala i neuvěřitelnou moc sdílení informací. Myslíte, že to, co Vám někdo povídá nebo co někde omylem zaslechnete, je jen náhoda? Nebo je to vodítko, které Vám pomůže na Vaší cestě kupředu?

Pokud jste připraveni na to, otevřít se novým informacím, objevit nové souvislosti a logicky vysvětlit, proč jsou někteří lidé takoví a druzí jiní, pak Vám tento kurz vřele doporučuji.

 Anna