Toužíte po tom, mít skvělý vztah se svým dítětem

a z nějakých nepochopitelných důvodů nemůžete najít společnou řeč?

Máte ho rádi nade vše, ale chová se, jako kdyby Vás neslyšel?

Zkoušeli jste už ledacos, ale  rady, tipy, triky nefungují?

 A pak padají nevhodná slova... Možná mu dáte i na zadek...

A posléze si to vyčítáte...

 Už toho máte dost. Co s tím?

 Máte otázky, na které Vám ještě nikdo nedokázal odpovědět?

 

Zeptejte se podvědomí, v něm je ukryta celá pravda.


Naše chování ovlivňují naše myšlenky, naše myšlenky jsou ovlivněny naší touhou, a naše touha se ukrývá v podvědomí.

Podvědomí - to je domov pro tajemné mechanismy, které ovlivňují a kontrolují vše. Pokud jim rozumíme (a rozumíme tedy v podstatě skutečným příčinám), pak na ně můžeme působit a jsme schopni ovlivnit výsledek.

Chcete vědět jak využít princip potěšení k dosažení výsledku v čemkoliv včetně výchovy?

Potom je potřeba vědět po čem člověk touží. 

8 psychotypů, 8 typů touhy, 8 různých přístupů k životu, 8 typů myšlení.

Týká se to i dětí? - Ovšem!

Týká se to dospělých? - A jak!

 Zní to zajímavě, ale k čemu Vám to bude dobré?

Když se ohlížím zpět, musím uznat, že jsem dříve žila poslepu, nerozuměla jsem ani sama sobě, ani jsem nevěděla, co přesně chtějí moje děti. Nikdy jsem nepatřila k těm lidem, kteří se dokáží nacítit na jiného člověka a hned vědí, co ten druhý prožívá. Nechápala jsem, jak to dělají druzí a kde mám v sobě poštelovat který čudlík, abych uměla to samé. 

 Žila jsem tak docela dlouho, až do mého života vstoupila systémová vektorová psychologie - věda o lidské touze. A překvapivě, netrvalo to dlouho, a vědomě jsem se naučila vnímat potřeby a touhy jak své vlastní, tak i druhých lidí. Začala jsem chápat, co potřebují, co mi sdělují, i když sami ne vždy umějí vyjádřit své pocity. 

U vlastních dětí mě již netrápí:

 • Záchvaty tvrdohlavosti - naučili jsme se jim předcházet
 • Neustálé "já chci!" - umíme se spolu domluvit tak, že je to přijatelné pro oba
 • Dětské strachy a úzkosti – vím, odkud pramení a umím je transformovat tak, aby nás už netrápily. 

 

Dokázala jsem pomoct synovi překonat během dospívání těžké úzkostné stavy bez použití psychofarmak. Někdy stačí hodina správně vedeného rozhovoru a sužující okovy padnou a můžeme si znovu užívat života plnými doušky.

Jste zvědaví, jak je možné toho všeho dosáhnout? 

Jsem přesvědčená, že talent a negativní projevy chování jsou jako dvě strany jedné mince. 

Otevřete pandořinu skříňku podvědomí a zjistěte, CO Vám dítě svým chováním chce říct. Objevte jeho a možná i své nadání a přetavte negativní projevy v talent. A možná zažijete takový vztah, o kterém jste vždy snili.

 Ukážu Vám, jak díky systémovému pozorování najít klíč k řešení problémů teď    i kdykoliv v budoucnu.

... Určitými cestičkami života jsem narazila na termín Systémová vektorová psychologie. Už po prvním hledání informací o SVP na internetu jsem věděla, že právě tady by se mi mohlo dostat hodně odpovědí. Kurz mi dal opravdu mnoho odpovědí na „problémové“ chování mého syna. Pochopila jsem proč dělá plno věcí, které pro mě byly dříve nepochopitelné a někdy i nepřijatelné. A s tímto pochopením přišli nápady nebo i návody co změnit. Jsme teď na začátku mnoha pozitivních změn, které vycházejí ze mne, z mého přístupu k Peťovi, ale i k ostatním lidem. Je opravdu neuvěřitelné co se může začít dít, když pochopíte potřeby toho druhého a obzvlášť u malých dětí se nemusí na výsledky čekat dlouho. Už po pár dnech jsem mohla říct, že čím víc já dávám dětem, tak tím víc mi oni vracejí. Ale aby to nebylo jen o dětech. Pro mne bylo zcela zásadní pochopení, že já nemusím každému pomáhat a každého zachraňovat tím, že budu hledat řešení jeho problémů a ještě ho přemlouvat co má dělat, když on sám nechce. Tohle je velmi těžké, zejména u členů rodiny. Řešení je zdánlivě jednoduché, naslouchat, prožít s nimi jejich emoce a pochopit jejich chování. Když k tomu ještě přidám pozitivní myšlení, tak tím opravdu mohu nastartovat změny i u ostatních. Kurz mi také otevřel úplně nové obzory jak vidět svět a jak do sebe zapadají na první pohled nesouvisející události.

Jitkamaminka dvou dětí

Klikněte sem, abyste mohli přečíst referenci od začátku

Troufám si říct, že tento kurz změní Váš dosavadní pohled na výchovu a přístup k dětem a možná ledacos změní i ve vašem partnerském vztahu. A to proto, že se dokážete podívat na situaci ne z jednoho úhlu pohledu, ale v objemu 8D.

Nové poznatky ze systémové vektorové psychologie to umožňují, naučím Vás tomu.

S ohledem na přemíru stresů dnešní doby a množství psychických potíží u dětí a dospělých považuji tento kurz za psychologické minimum pro přežití ve zdraví. Bez nadsázky. 

Co Vám tento kurz může přinést?

 • Neskutečnou úlevu, pochopení a přijetí sebe sama a svého dítěte ve všech jeho projevech. Uvědomění, že Vy a Vaše dítě jste jedineční. Vše je tak, jak být má, jen konečně dostanete řidičák, mlha se rozestoupí a uvidíte značky.
 • Rozčílit Vás možná bude oříšek, protože budete přesně vědět, co stojí za jakýmkoliv projevem a jelikož vnitřně budete vyrovnaní, dítě bude také klidnější a jednoduše přestane zlobit.
 • Na základě vlastního pozorování a mých ukázek přirozeným způsobem začnete ʺvidětʺ člověka zevnitř, jeho skutečná přání a touhy, priority a potřeby a budete umět reagovat vhodným způsobem na jakékoliv chování a také případně pomoct.
 • U dětí budete rozlišovat, zda jde o tvrdohlavost (anální vektor) nebo o cílevědomost (kožní vektor) a co podniknout, aby Vás dítě slyšelo a spolupracovalo. Kdy máte pohladit a říct dítěti „promiň mi to“ a tím ho odblokovat, a kdy už je potřeba určit hranice a jak to správně udělat.
 • Naučíte se předcházet konfliktům, a pokud nějaký vznikne, budete si vědět rady.
 • Poznáte, jaký typ nadání má vaše dítě a jak se to projevuje v maličkostech každodenního života a jeho chování.
 • Budete umět správně nasměrovat své dítě v souladu s jeho vnitřním nastavením (kroužky, školy apod.) což mu v budoucnu pomůže najít pro sebe v životě to nejlepší uplatnění.
 • Více si budete uvědomovat svou vlastní hodnotu (kurz není jen o rodičovství, řešíme i problémy vlastního dospívání a ne proto, že musíme, ale protože nám přirozeně docházejí souvislosti). Také se ukáže směr realizace Vaší osobnosti, pokud nejste zcela spokojení.
 • Zkrátka budete umět mluvit osmi jazyky naší psychiky, protože každý slyší na něco jiného.

Vedlejší efekty, vznikající po absolvování kurzu má každý jiné, ale vždy jsou velmi příjemné, například probuzený spisovatelský talent.

Co se budeme v kurzu učit:

 • Jak se vyvíjela lidská psychika, na základě čeho se rodila ta nebo jiná lidská touha a co ji při tom ovlivňovalo. Budeme to probírat na ukázkách z reálného života.
 • Jak z touhy vypěstovat talent a jaké stresové faktory to znemožňují.
 • Jak pomocí techniky soustředění se na psychiku druhého ovlivnit průběh a výsledek komunikace. (Při používání této techniky zjistíte, že se s vámi lidé budou mnohem raději bavit a častěji vám budou vycházet vstříc.)

Dostanete veškeré informační nástroje k tomu, abyste věděli, jakou komunikaci máte zvolit s tím či jiným člověkem, aby to bylo pro oba příjemné a prospěšné.

Během kurzu, mezi jednotlivými lekcemi, budete mít prostor k tomu, abyste vše odzkoušeli v každodenním životě.

 

Existuje velké množství knížek a kurzů, zabývajících se výchovou, ale v čem je kurz Systémového rodičovství jiný?

Účelem kurzu není dát Vám rady a postupy pro všechny životní situace. Mým úkolem je probudit ve Vás vlastní potenciál a pomoci Vám pochopit jeho velikost a hodnotu. A také zjistit, jaký potenciál se ukrývá ve Vašich dětech a jak jim pomoct ho rozvíjet. Na těchto základech vyvstane řada souvislostí, které do sebe zapadnou jako puzzle a budete umět vidět všechny vazby. Budete na sebe pyšní, když bude řešení vždy vycházet z Vás samých. Opravdu mě nebudete potřebovat napořád.  

Mí pilní klienti zvládají během dvou měsíců to, co roky předtím ne. Podívejte se, co píšou o kurzu: 

O kurzu SVP je potřeba mluvit jen opravdu velmi krátce, výstižně a s radostí, která vystihne celé to nastavení a provázanost, protože jinak se do toho člověk zamotá a rozepíše se... To člověk zpočátku nesměle a lehce nedůvěřivě pozoruje tu krásnou ženu, která před ním chystá elektronické zázemí, co nakonec stejně nebude zapotřebí … a kdy si říká, že už toho tolik zná … a co ho ještě může překvapit… A pak je pomaloučku vtahován do příběhu duše… A přestože už některé věci tolikrát slyšel, tak teď, kdy jsou podávány systematicky, v jednotlivých souborech jako kytky svázané do perfektně ladících kytic, se v něm najednou otvírají dveře do zahrady, o které vůbec neměl ponětí. Jedna informace navazuje na druhou, usazují se uvnitř těla nejprve v mozku, kde doplní už dřívější znalosti a vytvoří tak zase o něco úplnější puzzle příběhu života, aby pak procezené přes krk sdílením a vyprávěním s ostatními účastníky se usadily v srdci a pomohly zklidnit člověka, co tohle všechno vnímá, a s ním i jeho okolí. Ale je to všechno veliké šméčko – člověk se přijde poučit, jak na ty naše ratolesti, aby se s nimi dalo vycházet, aby nezlobily, nebraly dětem hračky na pískovišti, byly vstřícné, radostné, uměly se podělit, domluvit s ostatními, ve škole aby jim to šlo, viděly smysl učení, neseděly celé dny jen u počítače …. No však víte, ten seznam může být hodně dlouhý. Jenže když to berete poctivě, tak najednou zjistíte, že to nejsou jen informace určené pro naše děti, ale zejména pro nás. Že to po nás se vlastně chce, abychom se naučili, jak mít radost ze života. Aby se nám v něm líbilo i přes tu každodenní pakárnu, únavu, průsery a tak… a aby se tak v něm líbilo i dětem, co se pak od nás učí tím, že opakují přesně to, co už umíme a děláme my. Takže i když Vás zvou na kurz o tom, jak vyběhnout s dětmi – pozor – je to kurz o tom, jak vycházet sám se sebou, mít se rád, naučit se žít s tím, jaký jsem … a pak už je to fakt jednoduché – prostě to praktikujete i na ty děcka.

Janamaminka čtyř dětí

Musím říct, že po delší době mi něco dalo takový ucelený obraz o člověku - jeho povaze, charakteru, potřebách a přáních. I když je to jen základní úroveň znalostí v této oblasti, tak přesto se mi skrz tyhle "brýle" začíná rýsovat nový pohled na lidi. Tak nějak mi to dává větší smysl, když vidím, jak jsou založení, co potřebují a jak se dají vysvětlit různé jevy i jak se snažit o lepší vzájemné soužití a komunikaci. Ohledně dětí mi vektorová psychologie potvrdila můj intuitivní pocit, jak mám ke své dceři přistupovat. Věděla jsem, že jí dělají problém změny, je v tomto ohledu pomalejší, častokrát si "bazíruje" na svém atd. a tak nějak jsem instinktivně cítila, že pokud ji nechci nějak zranit, je dobré ji v jejím tempu respektovat a nechat jí více času na přizpůsobení se změnám i prostor pro to, aby zkrátka byla někdy více "přilepená" na maminku, než jiné děti. "Klasický" přístup (ani doma, ani ve školce) by toto nepodporoval. Další podstatná věc, kterou jsem si uvědomila zase více z hlediska vztahů (nejen partnerských) je, že prostě některé sklony některých lidí jsou jejich přirozenost a opravdu nemá cenu čekat, že se v tomto změní. Celkově mě toto učení nadchlo a těším se na další pokračování kurzů. Velmi jsem to také ocenila u sebe, kde jsem si uvědomila, že některé vlastnosti (ať už ty lepší nebo horší) mám prostě dané a jsou mi přirozené a také nejsem schopna se změnit o stoosmdesát stupňů, ale spíše se naučit využít ty pozitivní stránky. Na kurzu také oceňuji obrovský přehled naší lektorky, která umí velmi dobře zasazovat informace do souvislostí a vysvětlit situaci, nebo poradit z celostního pohledu. Byl zde dostatečný prostor na otázky, jejich vysvětlení, příklady z praxe tak, aby byla látka dobře pochopena. Velmi také oceňuji facebookovou skupinu, kde můžeme sdílet své postřehy a zkušenosti.

Evamaminka dcery, psycholožka

... A tak jsem se ocitla v kurzu SVP, kde jsem měla možnost odhalit nejen to, proč se můj syn chová tak, jak se chová a pro mě je to nevysvětlitelné, ale hlavně jsem poznala samu sebe a zjistila, co vše potřebuji naplnit, abych mohla dávat ze sebe to nejlepší. Protože jak jinak můžete ostatním dávat, když uvnitř sebe nemáte z čeho brát? Navíc jsem poznala i neuvěřitelnou moc sdílení informací. Myslíte, že to, co Vám někdo povídá nebo co někde omylem zaslechnete, je jen náhoda? Nebo je to vodítko, které Vám pomůže na Vaší cestě kupředu? Pokud jste připraveni na to, otevřít se novým informacím, objevit nové souvislosti a logicky vysvětlit, proč jsou někteří lidé takoví a druzí jiní, pak Vám tento kurz vřele doporučuji.

Annamaminka syna

... Asi teď očekáváte nějaký konkrétní příklad z mého života. Tak dobrá, napadá mě toho víc, ale asi nejvíc to vnímám u těch nejmenších, se kterými pracuji. Ti malí jsou ještě hodně tvární a ještě nemají vzorce chování tak pevně ukotvené jako dospělí jedinci. Když vidím, jak jsou někteří hodně živí, neposední, pořád poskakují a jsou jako šídla, chtějí být všude první, vykřikují a upozorňují na sebe, tak to vnímám, že je tam převaha “kožního vektoru”, mají citlivou kůži a milují, když se jich dotýkáte, pošimráte po zádech...to si vrní jako kočky a najednou se dokáží zklidnit, zastavit a jsou krotcí jako beránci. Je ale potřeba správné naladění, pocit důvěry a bezpečí, které dítě potřebuje vnímat, aby s vámi bylo ochotno neverbálně komunikovat. Mají rádi pravidla a řád, rodičovskou pevnost, jinak Vám takové dítě může velmi snadno přerůst přes hlavu a bude si dělat co chce. Ač to vypadá zvláštně, právě tyto děti, označované občas za “hyperaktivní” prahnou po pevnosti, systému a řádu, aby mohly zklidnit svou dychtivou psychiku toužící po prvenství. Jsou to určitě pro rodiče náročné výchovné lekce, když sami klidní, soustředění a hloubaví, dostanou “dáreček” v podobě velmi aktivního a živého dítěte, se kterým si neví rady. A to by bylo skutečně zvláštní, kdyby ve skupince asi 10 dětí nebylo dítě s typicky “análním vektorem”, který se právě vyznačuje tím, že dítě se jeví spíš pomalejší, hloubavější a soustředěnější, dává přednost individuální hře na koberečku. Vybírá si většinou složitější pomůcky, u kterých vydrží mnohem déle než děti s převahou “kožního vektoru”. Jsou také víc tvrdohlavé a nesnáší rozkazy. Je potřeba se s nimi vždy předem domlouvat co by chtěly a hlavně potřebují na vše víc času. Na jídlo, toaletu, oblékání... prostě chtějí mít svůj klid. A nedej Bože je popohánět. Takže tady je dobré milý rychlý rodiči, se na chvíli zastavit, zamyslet se jaké dítko mám před sebou. Taková rychlá maminka, které se narodí skutečně hloubavé dítě, které je potřeba stále o něčem přesvědčovat... ztrácí občas trpělivost a křik na sebe nenechá dlouho čekat. A stačilo by tak málo. Včas se na vše připravit, domluvit se s dítětem co bude pak a co potom, použít obrázky když ještě neumí mluvit a jste parťáci na celý život. A fakt se to vyplatí. To mohu říct z vlastní zkušenosti řekněme dnes již moudrého rodiče, kterému se narodily hned dvě takové hloubavé a soustředěné děti ze tří a to jedno víc než druhé. Je pravda, že před víc než 25 lety, kdy se narodil syn, jsem o vektorové psychologii a podvědomých touhách neměla ani páry a já jako rychlá matka jsem někdy skutečně rostla, když mu nešlo vše tak rychle jak jsem si představovala. A jaký je dnes z něj úžasný fotograf se smyslem pro detail a dokonalost. Ano, nepotřeboval být první, ale nejlepší. Jsem na něj náležitě hrdá, jaké úžasné fotky dokáže vytvořit! Tak to byly jen malé střípky z mého “vektorového” života, který mi zase víc odkryl další možnosti pochopení sama sebe i lidí kolem mne.

Mgr. Ivana Čagánková, speciální pedagogŘeditelka a zakladatelka rodinného centra Duha Klub Rodinka, www.rodinka.cz

Klikněte sem, abyste mohli přečíst kompletní text referencí

Na jaká témata se během kurzu můžete těšit:

 • Z tvrdohlavého dítěte k nejhodnějšímu pod sluncem v 5 krocích
 • Vůdce a lídr (pozor, neplést!), aneb Kolize výchovy hyperaktivních
 • Kleptomanie a jak na ni
 • Masochistické tendence a syndrom neúspěchu - proč vznikají a jak tomu předejít
 • Jak zvládnout dětský pláč
 • Co dělat, když se kluk převléká do ženských šatů...
 • Syndrom poslušného chlapečka. Jak vychovat sebevědomou osobnost  
 • Máte neobvykle zamlklé dítě? Jak ho pochopit a co s tím dělat
 • Stres a psychosomatika

Během kurzu budete:

 • získávat vědomosti, které si můžete ihned ověřovat ve svém každodenním životě

 •  přicházet na příčinné souvislosti toho, co vidíte a zažíváte v rodině, s přáteli, v práci

 •  sdílet navzájem své zkušenosti, abyste našli odpovědi na otázky, které Vás zajímají

   


Místo, termín konání kurzu, cena

V nejbližší době vypíšu nový termín kurzu

Čekají Vás velmi intenzivní a plodné     3 týdny.

Jednou týdně proběhne živé 5 hodinové setkání a po zbytek týdne se budeme potkávat ve virtuální uzavřené Fb skupině, sdílet své postřehy, pokládat otázky a prohlubovat své znalosti.

Praktikovat nově nabyté můžete ihned.

Po ukončení kurzu Vám budu ještě minimálně 21 dnů k dispozici v naší Fb skupině pro Vaši podporu a případné otázky. 


Je opravdu krásné žít život s vědomím svého potenciálu, být si jistý svou hodnotou a přitom zůstat laskavý a vnímavý k ostatním. Je to nádherný pocit, vidět vzkvétat silné osobnosti vlastních dětí, mít jejich důvěru a respekt.