Malý pohádkář

Autorský projekt, podporující rozvíjení verbálního typu myšlení

Kroužek pro dětí od 5 - 8 let

Malí pohádkáři mají velkou představivost a díky své fantazii dokáží vymýšlet neuvěřitelné příběhy a také opravdové pohádky.

Pořád, každý den, každou minutu se rodí nové a nové příběhy, někdy krátké a někdy dlouhé nebo i na pokračování.

Naši pohádkáři umí upoutat pozornost každého, jednoduše vědí, co chceme slyšet. Vypráví zajímavě a s humorem, je s nimi prostě zábava.

Máte velmi výřečné dítě, které mluví a mluví? A vy jste z toho někdy unavení? I přesto možná tušíte, že tato jeho schopnost je vlastně dar, který nedostane do vínku každý.

Máte pravdu, verbální typ myšlení byl dán jenom některým z nás.

Někdy se nám zdá, že tito lidé napřed mluví a až potom myslí. Je to tak, oni v podstatě myslí hovořením. A tak jako pomáháme dětem rozvíjet logické nebo analytické myšlení, je potřeba rozvíjet i verbální typ myšlení. Udat tomu správný směr a podpořit jejich tvůrčí schopnosti.

Každý tvůrce má své dílo: malíř - obraz, spisovatel - knihu, ale příběhy, rodící se tady a teď často nemají dlouhou životnost. A je to škoda, protože někdy se rodí opravdové skvosty s velkým smyslem právě z dětských úst.

Připravila jsem projekt Malý pohádkář pro děti od 5 - 8 let, jehož prostřednictvím chci pomáhat zhmotnit dětskou fantazii. I ti nejmenší dostanou pozitivní tvůrčí zkušenost a vědomí o svém daru. Nekritizuji, jen udávám směr, poslouchám a ptám se. Po ukončení tvůrčí dílny děti obdrží:

• diplom pohádkáře

• video záznam o průběhu tvorby

• a stanou se autory vlastní pohádky nebo příběhu

Na přání a za poplatek je možné zpracovat dílo formou malé knížky na památku, i ve více kouscích pro případné dárky prarodičům.

 

Až budou starší, mohou pokračovat v různých kroužcích autorského psaní, divadelních nebo moderátorských kroužcích, ale základní kámen již bude položen.

Co mě přivedlo na tento nápad si můžete přečíst tady

K pochopení toho proč je důležité rozvíjet verbální a emoční inteligenci a jakým způsobem, mi pomohly znalosti ze systémové vektorové psychologie.

Kroužek Malý pohádkář jsem uvedla v rodinném centru Rodinka na Želatovské 12 v Přerově.

Pojďte nakouknout do naší tvořivé dílny. Radí si povídáme:

 

 

 

Nechali byste děti hrát s ohněm?
Měli byste vidět jejích oči, když jsem jim řekla, že dnes nás čeká nebezpečný úkol - práce s ohněm. Zatajil se jim dech a na pár vteřin se zarazily, jestli to myslím vážně. Je to hodně o důvěře, o spolupráci, soustředění a také o umění koordinovat své pohyby. Koktejl dovedností. Samozřejmě fantazie hraje prim. A pak mezi kapkami deště se rodily nové příběhy.

Použili jsme jednoduchou techniku malování horkým voskem. Voskovku jen krátce podržet nad hořící svíčkou a udělat ťupku na papír, a znovu opakovat. Něco jako intuitivní kresba. Potom jsme naše obrázky prohlíželi a povídali co kdo na nich vidí. Rozvíjí to obrazné myšlení a slovní projev.

 

Kroužek je možné rozběhnout také na některé základní nebo mateřské škole v  Prostějově.

V případě zájmu mě můžete kontaktovat na zenapodloucka@gmail.com