Tvořivé chvíle s dětmi. Vyrábíme duhové voskovky

Máte dítě, které rádo maluje, vyrábí vlastníma rukama a experimentuje?

Pak mám pro Vás výborný nápad jak strávit dlouhý zimní večer a  vyrobit něco nápaditého a zároveň jednoduchého společně s dětmi.

Současně rozvíjíme představivost, výtvarný talent a naplňujeme vnitřní potřebu dítěte po vyjádření emocí. A díky tomu eliminujeme negativní projevy v chování.

Pokud velmi emocionální dítě s vizuálním vektorem nebude mít možnost vyjádřit své pocity v tvorbě, pak je zde riziko že se bude chovat jako kdyby se houpalo na houpačce emocí – ode zdi ke zdi a vylívalo přebytek nerealizovaných emocí ven v hysterických scénách.

Tvoření je jedna z možností jak takovým situacím předcházet. Je potřeba dítě naučit jakým způsobem je možné získávat pozitivní emoce, které ho budou naplňovat radosti. Potom nebude „potřebovat“ se naplnit jakoukoliv jinou negativní emoci, což je mimochodem, mnohém jednodušší, ale rychle pomíjivé.  Tvorba předpokládá daleko větší úsilí a soustředění, ovšem míra naplnění je nesrovnatelně větší a intenzivnější.  Ukažte jim jak na to!

Bude se to moc líbit všem tvořivým dětičkám. Výsledek – duhové voskovky může být úžasným dárkem. My to vyráběli právě pro synova kamaráda.

Tady je video návod:

 

 

Náš dáreček jsme uložili do krásné dárkové krabičky. Návod najdete zde.

A pokud kreativní nálada Vám zavelí „chci ještě!“, nakoukněte do eBooku „Originální dárky od dětí“ o kterém se zmiňuji ve videu.

Přejeme Vám hezké tvoření!

Žeňa a Saša :-)

 

Žeňa Podloucká

Talent a negativní projevy chování, jsou jako dvě strany mince. Ráda pomáhám milujícím rodičům včas rozpoznat a lépe pochopit, k čemu má jejich dítě vrozený talent a co ho dělá šťastným. Společně tak najdete cestu, jak naplno využít přirozený potenciál vašeho dítěte, aby váš vztah byl plný lásky, poznání a porozumění. Více o mě si přečtěte tady>>

Komentáře